Choď na obsah Choď na menu
 


Ashley Tisdale

 

Obrázok Ashley Michelle Tisdale sa narodila 2. 7. 1985 vo West Deal, v New Jersey, USA. Jej

znamenie rak. Ashl

ey je herečkou, speváčkou a zároveň i modelkou. Má staršiu sestru Jennifer Kelly Tisdale, ktorá je tiež herečka. Ich rodičia sa volajú Lisa a Mike Tisdale. Ashleyiným obľúbeným hercom je Jake Gyllenhaal. Favorizuje herečke Kate Hudson a jej obľúbený film je Ako stratiť chlapa za 10 dní. Jej obľúbenými značkami oblečenia sú Diesel, Bebe, Urban Outfitters a Forever 21. Ash neznáša matematiku, lebo, ako sama hovorí, nie je v nej dobrá.

Začínala hraním v seriáloch, ako napr. Smart Guy, 7th Heaven, Grounded for Life, Boston Public, Strong Medicine, Charmed a Beverly Hills, 90210. V roku 2001 mala malú úlohu vo filme Donnie Darko. Dlhší čas hrala jednu z hlavných postáv v Disney seriáli The Suite Life of Zack & Cody, skončila v roku 2008.
Najväčšiu slávu jej však priniesla úloha rozmaznanej ružovej barbie Sharpay Evansovej vo všetkých troch High School Musical (najvia c si zahrala v High School Musical 2, no ako jedna z hlavných predstaviteľov sa vyskytovala aj na veľkých plátnach v High School Musical 3: Senior Year). Vďaka HSM spoznala tanečníka Jareda Murilla, s ktorým chodila necelé 3 roky. Spoznala i jednu z jej súčasných najlepších priateliek, Vanessu Hudgens. Hlavnú úlohu získala aj v televíznej tínedžerskej komédii Picture This a dabuje Candy v kreslenom Disney seriáli Phineas & Ferb.
Cez leto 2009 sa nám predstavila v akčnej fantasy komédii Aliens in Attic (pôvodný názov They Came From Upstairs) o rodine, ktorá sa vyberie na dovolenku, avšak skoro zistia, že v ich príbytku nie sú sami.
Ash sa venuje aj hudbe. 6. 2. 2007 jej vyšiel debutový album s názvom Headstrong. V Amerike zožal veľký úspech a získala zaň zlatú platňu. Nahrala videoklipy He Said She Said, Kiss The Girl, Suddenly a Not like that. Pieseň He Said She Said pre ňu napísal frontman skupiny One Republic, Ryan Tedder.
16. júna 2009 v Amerike vyšiel jej druhý album Guilty Pleasure. Obsahuje niekoľko piesní, ktoré aj sama napísala. Opäť sa prefarbila nahnedo a najnovším albumom chce všetkým odkázať, že už nie je „Disney girl“. Prvým singlo

 

m albumu je pieseň It´s Alright, It´s Ok. Všetky jej videoklipy režíroval Scott Speer, s ktorým, po rozchode s Murillom, začala chodiť.

Keď jej niekto položí otázku, čo je pre ňu dôležitejšie – herectvo alebo hudba, nikdy si nevie vybrať a povie oboje. „Herectvo je o hraní rozdielnych postáv. Hudba je zase len a len o mne, o tom, kto som.“

 

ZDROJ: www.filmklub.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Outrageous Blood Power - Subject Mettle

(AeurottEmadome, 9. 7. 2018 9:35)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/how-does-cialis-tadalafil-work/